تاریخ : سه شنبه 25 شهريور 1399
کد 110

چهارمین جلسه هیات امنای مرکز برگزار شد.

در این جلسه آئین نامه داخلی جدید مرکز تصویب و گزارش عملکرد شش ماهه مرکز ارائه شد
چهارمین جلسه هیأت امنای مرکز پژوهش ­های شورای اسلامی شهر تبریز از ساعت 19 تا 21 روز دوشنبه مورخ 24 شهریور 1399 به ریاست دکتر دبیری رئیس شورای شهر و با حضور مهندس شهین باهر شهردار تبریز و اکثر اعضای هیأت امناء در محل مرکز پژوهش­ های شورا تشکیل شد.
در این جلسه موارد زیر مطرح و تصمیمات مقتضی اتخاذ شد:
  1. عملکرد مالی و پژوهشی شش ماهه اول سال 1399
  2. بازنگری و اصلاح آئین نامه داخلی  مرکز پژوهش­ها
  3. بازنگری و تکمیل چات سازمانی مرکز پژوهش­ها
در ابتدا دکتر بهشتی رئیس مرکز و دبیر هیات امنا؛ ضمن تشکر از حضور اعضا، و مروری بر مصوبات جلسه قبلی هیأت امناء گفت علی­رغم تصویب بودجه سه میلیارد تومانی مرکز توسط شورای اسلامی شهر تبریز و تأیید آن توسط هیأت تطبیق در جلسه 21 اسفند 1398 (که بنده هم به همراه دکتر دبیری و مهندس شهین باهر در آن جلسه حضور داشتیم) مدیران شهرداری در این مسیر اشکال تراشی می­ کنند که به نظر می­ رسد این مدیران توجهی به ماده 14 مفاد اساسنامه ابلاغی مورخ 18/11/1397 شورای عالی استان­ ها ندارند. متن ماده 14 عبارت است از:
«بودجه سالانه مرکز (پژوهش ­ها) در قالب ردیفی مشخص پس از تأیید هیأت امناء و تصویب شورای اسلامی شهر ذیل بودجه مصوب سالانه شورا درج خواهد شد.»
معنی آن این است بودجه 3 میلیارد تومانی مرکز ذیل بودجه 4 میلیارد تومانی شورا قرار می­ گیرد که جمع آن هفت میلیارد تومان است. امیدوارم ریاست محترم شورا این مسأله ایجاد شده را با تدبیر خود حل کند که در جلسه ریاست محترم هیأت امناء و شهردار محترم تبریز نیز قول حل مشکل را دادند.

در ادامه جلسه، به ترتیب آقای آذین مهر؛ معاون اداری مالی و دکتر اصغرپور معاون پژوهشی، عملکرد مالی و پژوهشی مرکز در شش ماهه اول سال 1399 را ارائه کردند.
هیات امنا در ادامه، اصلاحات انجام شده در آئین نامه داخلی مرکز را بررسی و تصویب کرد.
سپس موضوع تغییرات در چارت مرکز مطرح و افزودن دو پست "مدیرکتابخانه تخصصی"و "مسوول دفتر رئیس مرکز" به تصویب هیات امنا رسید و مقرر شد چنانچه نیروهای این پست ها تا پایان مهر 1399 از طریق شهرداری تامین نشود، مرکز پژوهش ها از طریق عقد قرارداد بدون تعهد استخدامی نسبت به تکمیل چارت اقدام کند.
در این جلسه همه اعضای حاضر هیات امنا از جمله دکتر پیربابایی، دکتر نیکوخصلت و دکتر قربانی دیدگاه های خود را در مورد ارتقای کیفیت خدمات مدیریت شهری و اقداماتی که مرکز پژوهش ها می تواند انجام دهد، پیشنهادهایی مطرح کردند.

 
  • نوشته شده
  • توسط 70110229 احمد باقری
  • تعداد بازدید 27